Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Середівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04360480) був реорганізований і увійшов до складу Згурівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Проект рішення про місцеві податки і збори на 2019 рік

Аналіз

регуляторного впливу проекту рішення Середівської сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Середівської  сільської ради на 2019 рік»

 

 

Цей аналіз регуляторного впливу (надалі – Аналіз) розроблено на виконання та з дотриманням вимог Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03 р. № 1160-ІV та з урахуванням Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 р. №308.

Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів  на території Середівської сільської ради на 2019 рік» на території  сільської ради.

1. Визначення проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання

Відповідно до норм Податкового кодексу України сільські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків . Цим Кодексом визначено, що до місцевих податків належить податок на нерухоме майно, який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транс-портного податку;  плати за землю  і його встановлення  для органів місцевого самоврядування є обов’язковими.

Податковим кодексом України зобов’язано органи місцевого самоврядування забезпечити прийняття рішень та їх офіційне оприлюднення щодо встановлення місцевих податків  до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування.

Основними групами, на які проблема справляє вплив:

  1. громадяни;
  2. суб’єкти господарювання, в тому числі суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Зазначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів або чинних регуляторних актів тому, що встановлення місцевих податків  можливе шляхом прийняття відповідного рішення Середівської  сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів  на території Середівської сільської ради на 2019 рік» на території  сільської ради.

Прийняття рішення з даного питання необхідно для прозорого та ефективного встановлення місцевих податків, збільшення надходжень до сільського бюджету, здійснення необхідного контролю за своєчасністю та повнотою проведення платежів.

2. Визначення цілей державного регулювання

Основними цілями прийняття пропонованого регуляторного акту є:
– визначення вичерпного переліку податків , що мають справлятися на території  Середівської  сільської ради;
– встановлення відносин, що виникають у сфері справляння місцевих податків і зборів ;
– встановлення розмірів ставок місцевих податків і зборів в межах визначених Податковим кодексом України;
– збільшення надходжень до сільського бюджету за рахунок встановлених місцевих податків і зборів;
– здійснення планування та прогнозування надходжень від місцевих податків  при формуванні сільського бюджету.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

Альтернативи щодо вирішення даної проблеми немає, оскільки відповідно до Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків та зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до п. 10.2, 10.3 Подактового кодексу України місцеві ради обов’язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю). Місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору.

У разі не встановлення рішеннями органів місцевого самоврядування місцевих податків і зборів, такі податки і збори сплачуються платниками у порядку, встановленому Кодексом та за мінімальними ставками та без застосування відповідних коефіцієнтів, а це в свою чергу спричинить втрати дохідної частини бюджету.

4. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Оскільки альтернативні способи досягнення цілей відсутні, відсутня можливість вибору найбільш оптимального альтернативного способу.

5. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Даним регуляторним актом передбачається встановити на території сільської ради наступні податки і збори: єдиний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок, акцизний податок, земельний податок, орендна плату за землю. Затвердити порядок сплати встановлених місцевих податків та зборів та установити ці податки.

До цього регуляторного акту протягом місяця з дня оприлюднення будуть прийматися пропозиції щодо змісту від усіх зацікавлених осіб, після чого він буде винесений на затвердження   сесії сільської ради.

Запропонований спосіб відповідає принципу державної регуляторної політики, а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, принципу прозорості та врахування громадської думки та пропозицій суб’єктів підприємницької діяльності.

6. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акту.

Прийняття цього регуляторного акту забезпечить належне справляння місцевих податків та надходження зазначених платежів до бюджету  в прогнозованих обсягах.

Перешкоди щодо можливого впровадження цього регуляторного акту та виконання його вимог відсутні.

7. Очікувані результати від  прийняття регуляторного акту. Аналіз вигод та витрат.

Дія зазначеного регуляторного акту поширюється на суб’єктів господарювання, фізичних осіб – підприємців, юридичних осіб, органи місцевого самоврядування, територіальну громаду.

Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, наведена таблиця аналізу вигод та витрат

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Для

територіальної

громади

Збільшення надходжень до сільського бюджету, своєчасна виплата заробітної плати в бюджетній сфері, здійснення робіт по благоустрою

Відсутні

Для 

суб’єктів господарювання, фізичних

осіб-підприємців

та юридичних осіб

можливість впливу на визначення розмірів ставок податків  під час обговорення до їх затвердження сільською радою, визначення чітких розмірів податків та механізмів їх сплати

Сплата податків та зборів за ставками,

що будуть затверджені

сільською радою

Для органу

 місцевого самоврядування

Своєчасне та в повному обсязі наповнення  сільського бюджету

Відсутні

 

8. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території Середівської сільської ради та діє протягом 2019 року. В разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків  відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.

 

9. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:
– динаміка кількості платників (в розрізі місцевих податків);
– обсяги надходжень відповідних місцевих податків.

10.Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта

Результативність регуляторного акту буде відстежуватись бухгалтером сільської ради шляхом здійснення аналізу надходжень до бюджету сільської ради затверджених податків і зборів відповідно до даних казначейської та фіскальної служб.

Базове відстеження результативності даного регуляторного акта буде здійснено після набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження.

Повторне відстеження планується провести через рік після набуття чинності регуляторного  акта.

Періодичне відстеження планується проводити один раз на три роки, починаючи від дня закінчення заходів щодо повторного відстеження результативності регуляторного акта.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено постійною комісією сільської ради з питань планування бюджету та  фінансів .

Голова постійної комісії:               ___________             О.В. Мінченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту рішення Середівської   сільської ради

“Про встановлення місцевих податків   та зборів на території Середівської сільської ради  на 2019 рік”

    Відповідно до Земельного кодексу України , Податкового кодексу України , Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ”  та з метою вдосконалення земельних відносин між землекористувачами та місцевою владою   виконком Середівської  сільської ради  Згурівського району Київської області повідомляє про оприлюднення проекту рішення Середівської  сільської ради “Про встановлення  місцевих податків  та зборів на території Середівської сільської ради ”

    Проект поданий  Середівською сільською радою .

    Проект рішення розміщений в мережі Інтернет на офіційному сайті Середівської сільської ради  seredivka.rada.org.ua

        Мета проекту рішення :

Вдосконалення земельних відносин на території сільської ради та  задоволення інтересів територіальної громади через найбільш ефективне землекористування, підвищення ролі соціальних і екологічних пріоритетів у використанні землі, поліпшення інвестиційної і кредитної привабливості підприємств .

    Зауваження та пропозиції приймаються  протягом одного місяця з дня опублікування .

      Поштова адреса : 07610 Київська область , Згурівський район , с. Середівка  вул. Перемоги,20     тел.; факс -   (04570 ) 5-36 -31  Середівська   сільська рада

 електронна  адреса :  seredovka _ rada@ukr.net  

 

 

 

                   Сільський голова                                                         В.Ф.Бондаренко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК

регуляторного впливу проекту рішення Середівської сільської ради “Про встановлення місцевих податків   та зборів на території Середільської сільської ради  на 2019 рік»

Постійною  комісією сільської ради з питань  планування бюджету та фінансів,  відповідно до вимог ст.34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», вивчивши проект регуляторного акту – проект рішення Середівської сільської ради  «Про встановлення місцевих податків та зборів  на території Середівської сільської ради на 2019 рік» та аналіз даного регуляторного акту встановлено наступне: 

 

1. Проект регуляторного акта – рішення Середівської сільської ради     «Про встановлення місцевих податків   та зборів на території Середівської сільської ради  на 2019 рік»,  відповідає принципам державної регуляторної політики,  визначеними у ст. 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема:

 

 

Принцип державної регуляторної політики

яким чином забезпечено дотримання принципу під час розробки проекту регуляторного акту

доцільність – обґрунтована

 

Дотримання принципу доцільності забезпечено шляхом  визначення та аналізу проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом прийняття регуляторного акту та  надана оцінка важливості  проблеми, яка ним вирішується

адекватність –   

обгрунтована

Дотримання принципу адекватності забезпечено шляхом становлення регуляторним актом адекватних ставок  земельного податку,  на території Великокрупільської сільської ради, що відповідають рівню соціально – економічного розвитку села та запровадження яких відповідає вимозі у вирішенні існуючої проблеми.

ефективність –

обгрунтована

Дотримання принципу ефектності забезпечено шляхом запровадження регулювання, що дозволить отримати максимально можливі позитивні результати за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів фізичних та юридичних осіб, органу місцевого самоврядування та мешканців с.Великий Крупіль та Малий Крупіль.

 збалансованість - дотримано

Дотримання принципу збалансованості забезпечено шляхом розробки проекту регуляторного акта, який забезпечує баланс інтересів юридичних, фізичних осіб, громадян та держави.       1)юридичним особам - право здійснювати господарську діяльність на території сільської ради;

2)мешканцям села - покращення рівня життя та соціального забезпечення населення на основі створення сприятливих  умов для розвитку населеного пункту;          

  3)сільській раді -  отримання надходжень від сплати земельного податку ,на розвиток території сільської ради.

передбачуваність –    

дотримано

Дотримання принципу передбачуваності

 забезпечено шляхом дотримання норм

 державного законодавства у сфері регуляторної

 діяльності та  своєчасного внесення змін до

 плану регуляторної діяльності сільської ради

 щодо внесення до нього проекту регуляторного

 акту – рішення Середівської сільської ради та

 внесення проекту регуляторного акта – рішення

 сільської ради «Про встановлення місцевих подат-

 ків та зборів на території Середівської сільської ради  на 2019 рік

 

 

 

 

ВИСНОВОК:За результатами експертизи проект регуляторного акту - рішення Середівської сільської ради ”Про встановлення місцеви податків   та зборів на території Середівської сільської ради  на 2019 рік   відповідає вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», може бути винесений на розгляд сільської ради та реалізація в дію якого надасть можливість:

 

 

 - для Середівської сільської ради – забезпечити приведення у відповідність до вимог чинного законодавства нормативних актів сільської ради щодо встановлення ставок земельного податку на території сіл Середівка та Олексіївка, створення позитивного іміджу влади та забезпечення інтересів територіальної громади села;

 - для органів державної податкової служби та платників податків і зборів – застосовування у роботі нормативних актів сільської ради з питань оподаткування, які відповідають вимогам чинного законодавства.

 

Голова постійної комісії

з питань планування бюджету та фінансів                                                  О.В.Мінченко

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          ПРОЕКТ

СЕРЕДІВСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

ЗГУРІВСЬКОГО  РАЙОНУ     КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

  Р І Ш Е Н Н Я

 

Про встановлення місцевих податків та зборів
 на території   Середівської  сільської ради на 2019 рік

 

 

          На виконання п.24 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні», від 21 травня 1997 року №280/97 (із змінами), п. З та п. 4 ст. 12 розділів ХІІ, ХІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (із змінами), сільська рада вирішила: 

 

1. Встановити на території  Середівської сільської ради на 2019 рік податок на майно.

Податок на майно складається з:

-      податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;                                                         -      транспортного податку;                                                                                                                      -      плати за землю;                                                                                                                

 2.      Встановити на території Середівської сільської ради  акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних  товарів.      

3.     Встановити єдиний податок для фізичних осіб – підприємців                                4.      Затвердити Положення по місцевих податках (додаток №1).                     

 5.     Доручити секретарю сільської ради забезпечити  оприлюднення  даного рішення на офіційному сайті Середівьської сільської ради .                                                                                                                                              6.     Бухгалтеру сільської ради прийняте рішення у десятиденний строк з дня оприлюднення надіслати до Згурівського  відділення Броварської ОДПІ, постійно здійснювати контроль за надходженням  місцевих податків.             

 7.   Дане рішення діє з 01 січня 2019 року.                                                   

 8.   Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  сільської ради з питань планування бюджету та  фінансів.

Сільський   голова                                                                В.Ф. Бондаренко                                    

 

село    Середівка                                                                                                                           

 _______________ року                                                                                                           

                № _____

                                                   Додаток 1

                                                                                   до  проекту рішення   сільської  

                                                                             ради від ___________ року

                                                         № ___________

                                                                                     

ПОЛОЖЕННЯ ПО  МІСЦЕВИХ  ПОДАТКАХ 

Розділ I. Податок на нерухоме майно.

Податок на майно складається з:

  • Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • Транспортного податку;
  • Плати за землю.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

1. Платники податку.

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

2. Об'єкт оподаткування

2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2. Не є об'єктом оподаткування:

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;

д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

 3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

4. Пільги зі сплати податку

4.1. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 120 кв. метрів.

в) для нежитлових приміщень господарських (присадибних) будівель (допоміжні приміщення) – сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції  - на 180  кв.метрів

г) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, втому числі їх часток (у разі одночасного перебування  у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

4.2. Звільнити від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки(щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості):

- інвалідів першої і другої групи;

-  фізичних особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-  пенсіонерів(за віком);

- ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- учасників антитерористичної операції на сході України, та членів їх сім’ї (щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості).

5. Ставка податку

5.1. Ставки податку встановлюються в таких розмірах за 1 кв. метр загальної  площі об'єкта житлової і нежитлової нерухомості:

а) Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі  0,5 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 б) Ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних – 0,05 відсотка, та юридичних осіб, у розмірі 0,1 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

6. Податковий період

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7. Порядок обчислення суми податку

7.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку.

Обчислена сума податку розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

  1. об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  2. розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  3. права на користування пільгою із сплати податку;
  4. розміру ставки податку;
  5. нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об’єктів  оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

8. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком.

8.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

8.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

9. Порядок сплати податку

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об’єктів  оподаткування і зараховується до бюджету села  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

9.2. Строки сплати податку

9.3. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

  • фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  • юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Розділ I І.Транспортний податок.

1. Платники податку.                                                                                                  

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу є об’єктами оподаткування.

2. Об'єкт оподаткування.

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

3. База оподаткування.                                                                                        

 3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.

4. Ставка податку.                                                                                                

 4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі  25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.

5. Податковий період

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

6. Порядок обчислення та сплати податку.

6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючи органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.3.Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня
2019 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2018 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

6.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

7. Порядок сплати податку.

7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до  бюджету села  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

8. Строки сплати податку.

8.1. Транспортний податок сплачується:

  • фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  • юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Розділ IІІ. Плата за землю

1. Земельний податок.

1. Платниками земельного податку є:

1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.2. землекористувачі.

2. Об'єкти оподаткування земельним податком

Об'єктами оподаткування є:

2.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

3. База оподаткування.                                                                                                                      3.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;

3.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

4. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено ( незалежно від місцезнаходження)

4.1. Встановити ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування -  1 відсоток від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - 0,4 відсотки  від їх нормативної грошової оцінки.                                                                       4.2. Встановити ставку податку в розмірі 3 відсотки від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).                                                                                                                      5.  Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

5.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по  Київській області.

6. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

6.1 Від сплати податку звільняються:

-  інваліди першої і другої групи;

-  фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-  пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

-  фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

6.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

6.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

6.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

6.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

6.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

6.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

6.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

7. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб.

7.1. Від сплати земельного податку в 2019 році звільняються в розмірі 100 відсотків:

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, заклади, установи та організації, які повністю утримуються  за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

-  дошкільні, загальноосвітні та навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

7.2. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, крім будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

        Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел користування.

7.3. Вивільнені кошти спрямовувати на проведення капітального та поточних ремонтів приміщень, впровадження заходів з енергозбереження та зміцнення матеріально-технічної бази зазначених підприємств.

8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.

Не сплачується податок за:

8.1. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

8.2. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

8.3. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

8.4. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

8.5. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

9. Податковий період для плати за землю.

9.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

9.2. Базовий податковий (звітний) рік починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

10. Порядок обчислення плати за землю.

10.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

11. Строк сплати плати за землю.

11.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

11.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

11.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

11.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

11.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

11.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

11.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

11.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

12. Орендна плата.

12.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки  переліки  орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік та інформувати відповідний контролюючий орган про укладання нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

12.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

12.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

12.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

12.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

- може перевищувати граничний розмір орендної плати (12 %) у разі визначення орендаря на конкурентних за засадах.

12.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

12.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк та порядок її зарахування до бюджету  застосовується  аналогічно  до плати земельного податку.

 

               1У. Акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну

                                       мережу підакцизних товарів

1. Встановити акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу в розмірі  5  відсотків.

                                  У.  Єдиний податок для фізичних осіб-підприємців.

            Для першої групи платників єдиного податку в розмірі 10 відсотків від мінімальної заробітної плати, яка буде діяти на 01.01.2019 року.

            Для другої групи платників єдиного податку в розмірі  20 відсотків від мінімальної заробітної плати, яка буде діяти на 01.01.2019 року.

 

 

                    Секретар  сільської ради                            Г.Д. Мринська.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                

                                                                                                           ПРОЕКТ

                   СЕРЕДІВСЬКА   СІЛЬСЬКА   РАДА   СЬОМОГО

                                                СКЛИКАННЯ

                    ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ       КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку

на 2019 рік

 

            Керуючись абзацом другим і третім пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України та пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

ВИРІШИЛА :

 

1.Встановить на території Середівської сільської ради Згурівського району Київської області :

1/ ставки земельного податку згідно з додатком 1;

2/ пільги для фізичних осіб та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України,  згідно з додатком 2;

 

2. Оприлюднити рішення на офіційному сайті Середівської сільської ради та на дошці оголошень.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування бюджету та фінансів.

 

4.Рішення набирає чинності з 01.01.2019 року.

 

Сільський  голова                                           В.Ф. Бондаренко.                                   

 с. Середівка                                                                                                         

_______________ року                                                                                                       

№  _______________               

 

                                                                                                Додаток 1

                                                                                    до проекту рішення сесії

                                                                                    сільської ради від _______

                                                                                    №   ______________

СТАВКИ

   земельного податку на території Середівської  сільської ради на 2019 рік

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 01.01.2019 року

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, на які поширюється дія рішення ради:

код області

код району

код згідно КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території обєднаної територіальної громади

3210000000

3221900000

322198501

село Середівка

3210000000

3221900000

322198503

село Олексіївка

 

1/ сільськогосподарські угіддя ( в межах та за межами населеного пункту ):

- рілля ( особисте селянське господарство) –  0,3 відсотки з розрахунку середньої грошової оцінки 1 га  ріллі  17450,87 грн, тобто  52,35 грн

( 17450,87 х 0,3% = 52.35 грн/ га)

- пасовища – 0,3 відсотки з розрахунку середньої грошової оцінки 1 га  пасовищ 11846,94 грн, тобто 35,54 грн ( 11846,94х 0,3% = 35,54 грн/га )

-рілля ( товарне виробництво)-3 відсотки з розрахунку середньої грошової оцінки 1 га  ріллі ( товарне виробництво) – 17450,87 грн, тобто 523,53 грн

( 17450, 87 х 3% = 523.53 грн/га)

- багаторічні насадження -0,03 відсоток з розрахунку середньої грошової оцінки 1 га  багаторічних насаджень 123266,98 грн, тобто 36,98 грн

( 123266,98 х 0,03% =36,98 грн/га)

- сіножаті -0,3 відсотки з розрахунку середньої грошової оцінки 1 га  сіножатей  11615,86 грн, тобто 34,85 грн  ( 11615,86х 0,3% =34,85 грн/га)

2/ земельні ділянки зайняті житловим фондом – 0,4 відсотки, з розрахунку середньої грошової оцінки 1 га  земель житлової забудови:

село Середівка  769800 х 0,4% = 307,92 грн/га

село Олексіївка  338400 х 0,4% = 135,36 грн/га.

               Секретар сільської ради                               Г.Д.Мринська

                                                                                                Додаток 2

                                                                                    до проекту  рішення сесії

                                                                                     сільської ради від_______

                                                                                    №  ______________

 

ПЕРЕЛІК

пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку

 

Пільги встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 01.01.2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, на які поширюється дія рішення ради:

 

код області

код району

код згідно КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території обєднаної територіальної громади

3210000000

3221900000

322198501

село Середівка

3210000000

3221900000

322198503

село Олексіївка

 

 

Група платників, категорія/ цільове призначення земельних ділянок

Розмір пільги

(відсотків суми податкового зобовязання за рік)

І.Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб :

1. Від сплати податку звільняються:

 

1.1.інваліди пешої і другої групи

100%

1.2.фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років

100%

1.3.пенсіонери ( за віком)

100%

1.4.ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

100%

1.5.фізичні особи, визнані законом особами, які іпостраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

100%

2.Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 1, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм

 

2.1.для ведення особистого селянського господарства

- у розмірі не більше як 2 гектари

100%

2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

- не більше як 0,25 гектара

100%

2.3. для індивідуального дачного будівництва

- не більш як 0,10 гектара

100%

2.4. для будівництва індивідуальних гаражів

- не більш як 0,01 гектара

100%

2.5. для ведення садівництва

- не більш як 0,12 гектара.

100%

3.Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи

100%

4.Якщо фізична особа, визначена у пункті 1, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/ зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового ( звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

-

ІІ. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб.

1. Від сплати земельного податку звільняються :

 

1.1. органи державної влади та органи місцевого самоврядування, заклади, установи та організації, які повністю утримуються  за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100%

1.2.дошкільні, загальноосвітні та навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100%

                   Секретар сільської ради                                Г.Д. Мринська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                         

                                                                                                             ПРОЕКТ

                       СЕРЕДІВСЬКА   СІЛЬСЬКА  РАДА  СЬОМОГО

                                                СКЛИКАННЯ

                    ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ       КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                   Р І Ш Е Н Н Я

 

Про встановлення ставок  та пільг із сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на 2019 рік

 

            Керуючись  статтею 266 Податкового кодексу України та пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада  ВИРІШИЛА :

 

1.Встановить на території Середівської сільської ради Згурівського району Київської області :

1/ ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  згідно з додатком 1;

2/пільги для фізичних осіб та юридичних осіб, надані відповідно до підпункту 266,4.2 пункту 266.4  статті 266 Податкового кодексу України, згідно з додатком 2;

 

2. Оприлюднити рішення на офіційному сайті Середівської сільської ради та на дошці оголошень.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування бюджету та  фінансів .

 

4.Рішення набирає чинності з 01.01.2019 року.

 

 

 

       Сільський  голова                                           В.Ф Бондаренко.                                  

с. Середівка                                                                                                           

_____________ року                                                                                                       

№  ______________              

 

                                                                                                Додаток 1

                                                                                    до проекту рішення сесії

                                                                                    сільської ради від________

                                                                                    №   ______________

СТАВКИ

податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на території Середівської сільської ради на 2019 рік

 

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 01.01.2019 року

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, на які поширюється дія рішення ради:

код області

код району

код згідно КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території обєднаної територіальної громади

3210000000

3221900000

322198501

село Середівка

3210000000

3221900000

322198503

село Олексіївка

 

                                                                                           

1. Ставка податку

1.1. Ставки податку встановлюються в таких розмірах за 1 кв. метр загальної  площі об'єкта житлової і нежитлової нерухомості:

а) Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі  0,5 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 б) Ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних – 0,05 відсотка, та юридичних осіб, у розмірі 0,1 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 

 

                  Секретар сільської ради                            Г.Д. Мринська.

                                                                                    Додаток 2

                                                                                    до проекту рішення сесії

                                                                                    сільської ради від_______

                                                                                    №  ____________

 

ПЕРЕЛІК

пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266  Податкового кодексу України, із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Пільги встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 01.01.2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, на які поширюється дія рішення ради:

 

код області

код району

код згідно КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території обєднаної територіальної громади

3210000000

3221900000

322198501

село Середівка

3210000000

3221900000

322198503

село Олексіївка

 

1. Пільги зі сплати податку

1.1. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 120 кв. метрів.

в) для нежитлових приміщень господарських (присадибних) будівель (допоміжні приміщення) – сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції  - на 180  кв.метрів

г) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування  у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

1.2. Звільнити від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки(щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості):

- інвалідів першої і другої групи;

-  фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-  пенсіонерів (за віком);

- ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- учасників антитерористичної операції на сході України, та членів їх сімей

 

 

                    Секретар сільської ради                            Г.Д.Мринська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення « Про встановлення місцевих податків та зборів на території Середівської сільської ради на 2019 рік»

 

 

      Відповідно до Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків та зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

      До місцевих податків та зборів належать : податок на майно ( податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки ( обєкти житлової та не житлової нерухомості) , транспортний податок та податок на землю ), єдиний податок та два збори .

       У разі не встановлення рішенням органом місцевого самоврядування місцевих податків та зборів, передбачених пунктом 10.3 статті 10 Податкового кодексу України, такі податкі і збори сплачуються платниками у порядку , встановленому Податковим кодексом України та за мінімальними ставками та без застосування відповідних коєфіцієнтів.

        Не прийняття рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Середівської сільської ради на 2019 рік « спричинить втрати дохідної частини бюджету села.

 

 

                 Сільський голова                                       В.Ф. Бондаренко

 

 

 

 

 

 

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *